آموزش عکاسی در فضای باز و آشنایی با ۵ نکته طلایی

آموزش عکاسی در فضای باز و آشنایی با ۵ نکته طلایی | همان طور که میدانید عکاسی در فضای باز خیلی کار راحتی نیست، ما در این مقاله به ۵ نکته در این زمینه که برایتان مفید است اشاره می‌کنیم.

آموزش عکاسی در فضای باز و آشنایی با 5 نکته طلایی

  • از عکاسی سر ظهر خودداری کنید

این نکته اول است که در حدود ساعت ۱۱ تا ۴ بعد از ظهر به دلیل این که خورشید دقیقا بالای سر ما قرار دارد و سایه هایی که زیر چشمان و بینی تشکیل میشود خیلی شدید و تیره است.

نتیجه عکس یک تصویر با نوردهی شدید میشود، اما راه حل چیست؟
در سایه بمانید و با Overexpose (نوردهی بیشتر) کردن عکستان پس زمینه را بسوزانید با این کار شما کاملا نورشدید آفتاب را تبدیل به یک نور نرم و یک دست کرده اید مانند تصویر زیر:

آموزش عکاسی در فضای باز

حتماً ببینید:  فلاش‌ دوربین و نحوه استفاده از انواع آن / مقدماتی (۴)
  • از فیلتر پولاروید استفاده کنید

اگر جز عکاسانی هستید که اکثرا در محیط خارجی و با نور خورشید عکاسی میکنید حتما باید فیلتر پولوراید را جز وسایلتان داشته باشید.

فیلتر پولوراید با رد کردن نور از وسط فیلتر به شما اجازه میدهد با چرخاندن فیلتر نور های اضافی را حذف کنید مثل بازتاب تصویر در شیشه ماشین، آب، پنجره و غیره. فیلتر پولوراید به علاوه ی حذف کردن بازتاب های اضافی کمک میکند تا آسمان تصویرتان پر رنگ تر دیده شود دلایل زیادی است که شما ابن فیلتر را تهیه کنید.

  • در ساعات طلایی عکاسی کنید

اما چه زمانی ساعت طلایی است؟
حدودا یک ساعت بعد از اینکه آفتاب طلوع و یک ساعت قبل از اینکه خورشید غروب کند. در این دو زمان بر خلاف نور ظهر که شدید است ما نور متمایل و سایه های نرم تری داریم.

عکاسی در فضای باز

حتماً ببینید:  عکاسی مواد غذایی / نکاتی برای مبتدیان
  • White Balance

وایت بالانس بیشتربن تاثیر را در رنگ تصویر دارد که متاسفانه در عکاسان مبتدی که روزمره عکاسی میکنند رعایت نمی‌شود. وایت بالانس همان طور که از اسمش معلوم است تعیین سفیدی واقعی در تصویر است. در طول روز نور در حال تغییر است و شما کاری که باید بکنید تعریف این تغییرات برای دوربین می‌باشد.
مانند تغییر از حالت خودکار به حالت ابری نور روز و غیره در زمان هایی که لازم است اگر میخواهید که بعد ها در کامپیوتر تان بتوانید این تغییرتان را اعمال کنید می توانید در حالت RAW عکاسی کنید.

آموزش عکاسی در فضای باز

حتماً ببینید:  عکاسی با موبایل و اشتباهات رایج در آن + راه حل
  • به طور خلاصه میتوان در سه فاکتور برای آموزش عکاسی در فضای باز بیان کرد:

چه چیزی مهمترین بخش در تصویرتان است اگر یک آسمان زیبا دارد، زمین را زیاد در قابتان قرار ندهید و… .
دوست دارید مخاطب به کجای تصویرتان نگاه کند؟ آیا یک المان کوچک در تصویرتان دارد که میخواهید توجه را به آن جلب کنید؟ پس با تنظیم کردن کادر افقی میتوانید تاکیید را به آن بیشتر کنید.

می‌خواهید مخاطب چه حسی داشته باشد وقتی تصویرتان را میبیند. مثلا با پایین آوردن ارتفاع دوربین می‌توانید حس بزرگی و با بالا بردن آن حس کوچکی را برانگیزید.

منبع نوشته: akasi.net

حتماً ببینید:  آموزش عکاسی ماکرو با موبایل

https://farazahmadi.ir/?p=330

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.