اقدام عاقلانه ولی دیر هنگام سنجشی‌ها! / جبران خسارت‌های مالی با کیست؟

اقدام عاقلانه ولی دیر هنگام سنجشی‌ها!امروز از طرف سنجشی‌ها اطلاعیه ای منتشر شد که آزمون ارشد به علت شرایط نامناسب جوی یک هفته به تعویق افتاده است که این اقدام عاقلانه سنجشی‌ها قابل تحسین است ولی اعلام دیر هنگام آن به ضرر کنکوری‌ها تمام شد!

همیشه خبر تعطیلی مدرسه و به تعویق افتادن امتحانات آن به علت برف و سرما برای دانش‌آموزان شادی‌آور بود چون هزینه‌ی چندانی نداشت و یک روز می‌شد در خانه ماند و استراحت کرد یا رفت بیرون و برف بازی کرد! ولی آیا به تعویق افتادن کنکور ارشد نیز چنین حس حالی را برای کنکوری‌ها تداعی می‌کند؟

با توجه به اینکه اطلاعیه‌ی سازمان سنجش دیر هنگام و درست ظهر روز قبل از امتحان قرار داده شده پیش بینی می‌شود بسیاری از داوطلبان در روزهای آینده در مقابل حوزه‌های امتحانی جمع شوند و بی خبر از لغو آزمون‌ها!

هر چند سازمان سنجش اقدام به ارسال پیامک لغو کنکور کرده که تا الآن به دست برخی کنکوری‌ها رسیده و برخی‌ها هم نه! گویا برودت هوا باعث یخ‌زدگی پیامک‌ها در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها شده است.

از هرچه که بگذریم هزینه‌ای است که روی دست کنکوری‌ها مانده! با توجه به اینکه در اکثر شهرستان‌ها حوزه امتحانی نیست کنکوری‌ها مجبورند به مراکز استان خود یا استان‌های دیگر که قوم و خویش دارند سفر کنند تا آزمون خود را بدهند.

برخی‌ها بلیط هواپیما گرفتند!(پولدارها؟!)، برخی بلیط قطار، برخی بلیط اتوبوس و برخی‌ها هم وسیله‌های شخصی را برای این راه انتخاب کرده و بلیط خریداری کردند که حال باید بلیط‌ها را پس بدهند و چند درصدی خسارت ببینند. باز این دسته کمتر دچار خسارت شده‌اند! آنهایی که زودتر رفتند و در مسافرخانه و خانه اقوام چادر زده‌اند خسارت چند برابری دیده‌اند! جبران خسارت‌های مالی با کیست؟

حتماً ببینید:  سیر قهقرائی فرهنگ شهرنشینی!

امید است در سال های بعد سازمان سنجش قبل از ارائه‌ی کارت‌های امتحان از هواشناسی کشور استعلامی بگیرد و اگر پدیده‌ی هوایی خاصی برروی کشور عزیزمان سایه نیفکنده بود مبادرت به اعلام زمان برگزاری آزمون کند.


https://farazahmadi.ir/?p=2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.