بدقولی مسئولان استانی و شهرستانی؛ ۲ سالیست سرکاریم!

23 پلمسئولان استانی و شهرستانی با بدقولی هایشان دو سالی می‌شود که مردم را سرکار گذاشته‌اند و هیچ نوع قدمی از سوی آنها جهت ترمیم ۲۳ پل میانه برداشته نشده است جز دادن وعده و وعید!
دو سالی می‌شود که وقتی به ماه‌های تیر و مرداد می‌رسیم یاد مرگ تدریجی بیماری می‌افتیم که مقابل چشمان‌مان جان می‌دهد و جز گفتن جمله تکراری و کلیشه ای “میانا دوزلن دییر” چیزی به ذهن‌مان نمی‌رسد و هر چقدر هم که می‌خواهیم وجدان خود را با قول‌های فراموش شده‌ی مسئولین التیام دهیم، نمی‌شود که نمی‌شود!

پل تاریخی میانه که از دوران صفویه به ارث مانده و از نظر معماری شبیه ۳۳ پل اصفهان است، شده نمونه‌ی بارز مثال: “نمک خوردن و نمکدان شکستن” و تا دیروز که پل جدید قارانقو افتتاح نشده بود بیگاری تمام را از آن می‌کشیدیم و زمانی که دیگر تحملش را نداشت مصلحت را بر تخریب آن دانستیم.

دیگر نایی برای نوشتن نمانده، انتقادی، پیشنهادی، احساسی و هرچه به ذهنتان بیاید نوشته شد ولی باز کارساز نشد که نشد! دم خبرنگار صدا و سیمای استان گرم که گاهی تلنگری می‌زند به قول دهندگان بدقول! ولی او هم دیگر نایی برایش نمانده ولی ناامید نمی‌شود و همچنان می‌سازد گزارش از این پیر کمرشکسته!

رنگساز، خبرنگار دفتر خبری میانه که این هفته سومین گزارش از وضعیت اسفناک ۲۳ پل را تهیه کرد، گزارشش دیگر حال و هوای امید را نداشت و همچون آن دو گزارش قبل نبود، انگار همه خسته شده‌اند از بدقولی‌ها، بدقولی هایی که ۲ سالی‌ست مردم را سرکار گذاشته است! پیدا می‌شوند مسئولینی که رسانه را ابزار استفاده شخصی قرار می‌دهند و از برنامه‌های توریستی و ایجاد پارک می‌گویند ولی فردایش آب از آب تکان نمی‌خورد یا از برنامه ریزی‌های دقیق انجام شده برای سال جاری که هرسال نیز تمدید می‌شود!

حتماً ببینید:  حرکت لاک‌پشتی برخی ادارات در قبال توسعه شهری

وقتی رئیس میراث فرهنگی استان عنوان می‌کند که: پارسال بودجه تخصیص نشد، امسال هم بگی‌نگی شاید بشه شایدم نه، بودجه‌ای که هر سال میزان اعتبار بالاتری را می‌طلبد و بقول فرماندار: اگر سریع اقدام نشود حتی هزینه‌ی یک ستون آن را هم این بودجه نمیبیند. مردم پس به که دلگرم باشند! شاید باید سال دیگر به گزارشگر شبکه‌ی خبر بگوییم آقا جان اینجا گوش شنوایی نیست، گویا به نمایندگان هم امیدی نیست، برو سراغ وزیر وزرا شاید حاجتمان را آنها اجابت کردند!

ولی زندگی همچنان جریان دارد چه با ما همسو باشد، چه نباشد! پس امیدوارم می‌مانیم به آینده‌ای که روزی این بدقولی ها پایان بپذیرد و فرهنگش در بین مردم رواج نیابد، به امید آن روز… .


https://farazahmadi.ir/?p=1966

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.