تله کابین حیران / گزارش تصویری

طرح احداث دهکده توریستی حیران (تله کابین حیران) از سال ۱۳۸۴ و در مدت ۶ سال توسط سرمایه گزار بخش خصوصی آقای احمد علی رستمی نمین آغاز شد و در سال ۱۳۹۰ شروع به کار کرد. این دهکده توریستی با صرف هزینه ای معادل ۲۵۰ میلیارد ریال همچنان به تجهیز و تکمیل  جهت ارایه خدمات تفریحی و گردشگری به میهمانان و گردشگران محترم در حال انجام است.

حیران
مجموعه توریستی و گردشگری حیران در ۳۵ کیلو متری جاده آستارا به اردبیل در حاشیه کوهستان زیبا و دیدنی حیران در منطقه ای معروف به حاجی امیر حد مرزی بین استانهای اردبیل و آستارا و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد و از سمت ایستگاه بالا به جنگل مشهور فندقلوی شهرستان نمین منتهی می‌شود.
از چشم اندازهای زیبای این مجموعه توریستی می توان به قلعه شیندان یا شندان که آثار مهم تاریخی زمان ساسانیان و متعلق به ایران آن زمان بوده می‌باشد که در حال حاضر در اراضی کشور آذربایجان قرار گرفته است. نام دیگر این قلعه معروف به گور بابک می‌باشد که در طول مسیر حرکت تله کابین از داخل کابین ها و همچنین ایستگاه بالا به راحتی قابل مشاهده است.

حتماً ببینید:  روستای ماوی

زمینه فعالیت‌های شرکت تله کابین حیران:
خط تله کابیـن، کارتیـنگ، ترامبولین، رستـوران، کافی شاپ، چایخانه سنتی، و آلاچیـق ها و آب نما در بالاترین نقطه جهت مشاهده مناظر طبیعی و زیبای گردنه حیران، پارکینگ، فضای سبز و مجموعه تجاری با کالای منحصر به فردش می‌باشد.

تمامی دستگاه های تله کابین حیران از نظر تکنولوژی ساخت جزء پیشرفته ترین و ایمن ترین دستگاه های موجود می‌باشد که از کشور اتریش و شرکت DOPPELMAYR خریداری شده اند که از سازندگان بنام و برتر تله کابین در جهان می‌باشد.
طول خط تله کابین حیران ۱۷۵۲ متر و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۷۳۰ متر و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه در حدود ۵۰۰ متر می‌باشد. حداکثر سرعت کابین ها ۶m/s و ظرفیت جابجایی در یک ساعت ۱۳۵۰ نفر می‌باشد.
تعداد کابین ها ۳۳ عدد می باشد که از این تعداد ۳۰ عدد کابین معمولی با ظرفیت ۶ نفر و ۳ عدد کابین مخصوص VIP با ظرفیت ۳ نفر می‌باشد.

منبع نوشته: telecabinheyran.com

حتماً ببینید:  روستای تازه کند دیوانعلی

هتل حیران پیست کارتینگ حیران تله کابین تله کابین حیران حیران گردنه حیران تله کابین آستارا تله کابین گردشگری آستارا آستارا نقاط گردشگری آستارا کاریتنگ


https://farazahmadi.ir/?p=1349

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 MB باشد.