جریمه حلال یا جریمه حرام؟

جریمهاین روزها در شهر جای سوزن انداختن نیست، برای گذر از یک خیابان یک طرفه باید از بین انبوهی از خودروها گذشت. از ترافیک‌ها نگوییم بهتر است، چون همه‌ی ما به نوعی با آن درگیر هستیم درست است که میانه یک شهرستان است ولی خیابان‌های کوچک آن باعث شده ترافیکی همچون پایتخت داشته باشد!

با توجه به افزایش شدید خودرو در چند سال اخیر، دیده می‌شود که در خانواده چهار نفری حداقل دو خودرو وجود داشته باشد و هیچ فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل همگانی به جای خودروهای شخصی صورت نگرفته و مسئولان امر سکوت کرده‌اند.

در داخل شهر هم پارکینگ‌های عمومی موجود، بسیار اندک است و این مسئله نیز بر ترافیک افزوده و بازار جریمه نویسی گرم است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انجام یک عملیات ساده‌ی بانکی، جایی برای پارک خودرو پیدا نکرده باشید و مجبور شوید در مکان‌های پارک ممنوع، پارک کنید و طعم شیرین جریمه‌ی پانزده هزار تومانی را بچشید، اینجاست که باید گفت این جریمه حلال است یا حرام؟ آیا جور کم کاری مسئولان در احداث پارکینگ را مردم باید بکشند؟

شاید هم روز شانستان بود و جای خالی برای ماشین‌تان پیدا کردید و در حالی که مشغول پارک خودروی خود بودید کاغذ پارکبان را روی شیشه خودرو ببینید! شاید آقایان یادشان رفته که نیم ساعت بعد از پارک خودرو حق دارند که حق پارک بگیرند نه اینکه هنوز خودرو را پارک نکرده، سر و کله شان پیدا شود!

خوشبختانه مسئولان ترافیکی شهر هم بیکار ننشسته اند و برخی خیابان ها را یک طرفه می‌کنند تا شاید جای خالی اضافه کردن خیابان پر شود و دیگر نیازی به احداث خیابان جدید نباشد. در این بین افرادی که منزل‌شان در مسیر پرترافیک واقع شده و دارای پارکینگ شخصی نیستند، مجبور می‌شوند هر روز مبلغی را بابت پارک خودرو در محل پارکبانی بدهند که این مورد هم در نوع خود جالب است!

حتماً ببینید:  سیر قهقرائی فرهنگ شهرنشینی!

به سراغ جمع‌بندی برویم، بالاخره مسئولان برای احداث پارکینگ‌های عمومی، دست بکار خواهند شد یا باید در برخی محلات مانند خیابان امام که چندین بانک در یک محل وجود دارد، پارک ممنوع‌ها جمع گردد و دیگر شاهد جریمه نویسی نباشیم یا شاید هم هنوز این مردم هستند که باید تاوان سنگین کم کاری‌ها را بپردازند؟


https://farazahmadi.ir/?p=1929

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.