حرکت لاک‌پشتی برخی ادارات در قبال توسعه شهری

مسئولین به مشکلات شهروندان رسیدگی کنند
حرکت لاک‌پشتی برخی ادارات در قبال توسعه شهری

حرکت لاک‌پشتی برخی ادارات در قبال توسعه شهریبنظر می‌رسد مشکل از آنجایی شروع شده باشد که سیستم‌های اداری از سرعت کافی برای همگام شدن با توسعه شهری برخوردار نیستند و یا اینکه خود نمی‌خواهند که با این پیشرفت‌ها همگام باشند.

در دهه‌ی اخیر که رشد نجومی آپارتمان‌سازی و مجتمع‌سازی در این شهر شروع شد، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که این کار بتواند به همین سرعت نیز مشکل‌زا باشد. و شاید همین خیال هم باعث شد که برخی از ادارات، بعد از چند سال در عدم توانایی برای تطبیق خود با این فرمت جدید دست و پا بزنند.

اوایل تابستان بود که با شدت گرفتن گرمای هوای شهر، کولرهای آبی و گازی شروع به کار کردند که همین جریان‌کشی یک‌باره، باعث فشار بر ترانس‌های تامین برق خانگی شد و در نتیجه قطعی‌های مکرر را به بار آورد. می‌توان گفت که در همین سال‌های اخیر در هر محله از شهر این مورد رخ می‌داد که در جریان همین قطعی‌ها بود که رئیس اداره‌ی برق، شهروندان را تشویق به مصرف بهینه و استفاده ی حداقلی کرد که خاموش کردن یک لامپ اضافی از جمله آن توصیه‌ها بود. اما قطعی‌های برق منحصراً به شب مربوط نمی‌شد کما اینکه توصیه‌ی جناب رئیس یک ایراد بزرگ هم داشت و آن اینکه مثلا در روز روشن که هیچ لامپی روشن نبود باز همان ماجرا تکرار می‌شد و برق قطع می‌شد! بگذریم، مشکل ما در نهایت بدست زحمت‌کشان این عرصه حل شد. انشاالله که مشکل شما هم حل شده باشد…!

اساساً تا مشکلی عمومی نشود و افراد زیادی را به خود درگیر نکند کسی به فکر اصلاح آن بر نمی‌آید، که خوشبختانه این قطعی‌ها هم جزء همان مشکلات عمومی بوده و هست که همین عامل سبب تسریع در روند اصلاح کار می‌شود ولی باز بنظر می‌رسد در مواجهه با حجم بالای توسعه شهری، این اصلاح از سرعت کافی بر خوردار نیست!

مورد بعدی، اداره مخابرات است که معمولاً افرادی که به آنجا مراجعه می‌کنند و در گیر و دار پروسه‌ی اداری آن سازمان قرار می‌گیرند، سرانجام صدای‌شان به جایی نمی‌رسد و از کارمند جزء گرفته تا مسئول ارشد اداره، همه یک جواب واحد به ارباب رجوع می‌دهند: «قابل انجام نیست و نمی‌شود!”

حتماً ببینید:  تریکینگ کاران میانه‌ای در عصر جدید / فیلم کامل + توضیحات

چندی پیش که نیاز به خط تلفن داشتم، پس اقدام به اخذ خط و پرداخت مبلغی به پست بانک، نهایتاً گفته شد با توجه به نبود فضا در جعبه تقسیم اشتراک محله شما، خط تلفن قابل تعلق نمی‌باشد. لذا هزینه‌ی پرداختی هم سوخت شد! سپس با مراجعه به اداره‌ی مخابرات همین جواب تکراری داده شد. در همین حین، مساله را با عده‌ای از دوستان هم مطرح کردم، داستان‌های مشابهی داشتند که یکی از آنها در مرکز و خیابان اصلی شهر یعنی خیابان معلم دفتری داشت که فاقد خط تلفن بود و ایشان هم طی مراجعه جهت اخذ تلفن با همین جواب مواجه شده بودند.

چند ماهی گذشت که اینبار یکی از همسایه‌های ما اقدام به اخذ اینترنت پرسرعت کرد که با ارائه‌ی درخواست، بعد از یک هفته جواب این بود که خط شما PCM است و این خط ها نمی‌توانند از اینترنت ADSL استفاده کنند! بعد از مراجعه به اداره مخابرات و بالا و پایین کردن طبقات نهایت جواب هر کارمند همان «نمی‌شود»ی بود که ما شنیده بودیم و بدتر اینکه این‌بار گفته بودند که آن محله اصلاً در برنامه ارتقا هم نیست.
اداره‌ای که فلسفه‌ی وجودیش رفع مشکلات و ارائه خدمات به من و شماست، فقط یک کلام در مقابل درخواست مراجعه‌کنندگان دارد، «نمی‌شود».

این موارد تنها چند مشکل تقریباً عادی بود که ذکر شد و تا کارتان دچار این ادارات و سازمان‌ها نشود و راه‌تان به آنجا نرسد، متوجه آن نمی‌شوید. هر چند بعد از توجه هم کاری از دست‌تان بر نمی‌آید! بهتر است برخی ادارات تکانی بخود دهند و دست از حرکت لاک‌پشتی بردارند و همگام با توسعه شهری، همراه مردم باشند تا مردم نیز دعا‌گوی‌شان باشند.


https://farazahmadi.ir/?p=2012

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.