حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریس

حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریسReviewed by فراز احمدی on Oct 30Rating: 5.0حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریسحیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریس | اولین نمایشگاه عکس زلزله اهر، ورزقان و هریس با عنوان حیات آخیر توسط آقای قادر حسن زاده با 35 اثر، از هیجدهم شهریور ماه تا بیست و پنجم شهریور سال 1391 در محل نگارخانه هلال احمر برگزار گردید.

حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریس | اولین نمایشگاه عکس زلزله اهر، ورزقان و هریس با عنوان حیات آخیر توسط آقای قادر حسن زاده با ۳۵ اثر، از هیجدهم شهریور ماه تا بیست و پنجم شهریور سال ۱۳۹۱ در محل نگارخانه هلال احمر میانه برگزار گردید.

زمین‌لرزه‌های آذربایجان شرقی (۱۳۹۱) دو زمین‌لرزه‌ی کمابیش شدید بودند که در روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ مناطقی از استان آذربایجان شرقی را لرزاندند؛ زمین‌لرزه‌ای با بزرگای گشتاوری ۶٫۴ در ساعت ۱۶:۵۳ به وقت محلّی در ۱۷ کیلومتری اهر و زمین‌لرزه‌ای با بزرگای گشتاوری ۶٫۳ در ساعت ۱۷:۰۴ به وقت محلّی در ۱۰ کیلومتری ورزقان.

مؤسّسهٔ ژئوفیزیک دانشگاه تهران و سازمان زمین‌شناسی آمریکا، کانون هر دو زمین‌لرزه را در عمق حدود ده کیلومتری زمین ذکر کرده‌اند. زمین‌لرزه، در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد. همچنین این زمین‌لرزه در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، نیز احساس شد.

مسئولان ایران آمار دقیق از شمار کشته‌شدگان این حادثه ارائه نکرده‌اند. رئیس سازمان مدیریّت بحران شمار قربانیان را ۲۵۳ نفر، وزارت بهداشت ۳۰۶ نفر و پزشکی قانونی ۱۶۹ نفر اعلام کرده‌اند.
این در حالی است که بر اساس اعلام سازمان جمعیت هلال احمر، ۱۶ هزار مراسم ترحیم برای درگذشتگان این زمین‌لرزه برگزار شده‌است.

حتماً ببینید:  بارگاه ملکوتی حضرت امامزاده سیده ام کلثوم (علیها السلام)

منبع نوشته: wikipedia.org

حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریس

حیات آخیر نمایشگاه عکس زلزله در اهر، ورزقان و هریس

نمایشگاه حیات آخیر

ورزقان

قادر حسن زاده

هریس

رنگساز


https://farazahmadi.ir/?p=1559