روستای آستانجین

روستای آستانجین یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان مرکزی بخش کاغذکنان شهرستان میانه واقع شده‌است. مردمان این روستا به زبان ترکی سخن می گویند.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۲۵۵ نفر و تعداد خانوار آن، ۹۶ خانوار است.

شغل اصلی مردم این روستا، دامداری و کشاورزی است. برخی از آستانجینی‌ها، بهار و تابستان را در روستا مشغول به کار هستند و در فصل پاییز و زمستان در شهر تهران مشغول به کار می‌شوند.

آب و هوای این روستا معمولاً در بهار و تابستان و نیمه اول پاییز خنک و در زمستان و نیمه دوم پاییز سرد است.

حتماً ببینید:  امامزادگان علی و محمد آستانجین

روستای آستانجین دارای زمین‌های کشاورزی و باغات وسیعی است. محصولات کشاورزی این روستا بیشتر گندم و عدس است.
همچنین در باغات آن علاوه بر اینکه درختان گردو و توت زیادی دیده می‌شود. می‌توان از انواع میوه‌ها به: سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، زالزالک، انگور، آلو، انجیر، به و … اشاره کرد.

مردم این روستا لبنیات خود را با دامداری و از گاو و گوسفندان خود تأمین می‌کنند. همچنین بیشتر آستانجینی‌ها در محله یاخچی آباد و علی آباد تهران و همچنین در شهر قدس زندگی می‌کنند.

منبع نوشته: wikipedia.org

روستای آستانجین

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  روستای زرنکش

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای‌آستانجین میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

تصاویر روستاهای دیگر میانه را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.


https://farazahmadi.ir/?p=6163

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.