روستای ونجان

روستای ونجان روستایی از توابع شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی است که در دهستان تیرچایی بخش کندوان شهرستان میانه واقع شده‌است.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۱۷۰ نفر و تعداد خانوار آن، ۸۰ خانوار است.

فاصله روستای ونجان تا میانه، حدود ۳۵ کیلومتر است. مردم روستا به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می‌کنند.

جمعیت ونجان حدود ۸۰ خانوار می‌باشد. جمعیت این روستا پس از انقلاب ۱۳۵۷، بعلت مهاجرت به شهرهای بزرگ کاهش یافت ولی در سال‌های اخیر با اتخاذ سیاست‌های حمایتی از سوی دولت و ایجاد امکانات رفاهی نظیر آب بهداشتی، برق، گاز و جاده‌های آسفالته، روند مهاجرت از شهر به روستا بطور نامحسوسی افزایش یافته‌است.

روستای ونجان استعداد سرمایه‌گذاری در زمینه‌های گردشگری، کشاورزی و باغداری را با توجه به شرایط آب و هوای معتدل و نیمه کوهستانی را دارد.

در زمینه گردشگری نیز کارهای صورت پذیرفته‌است و با طرح هادی متأسفانه بافت قدیمی این روستا از بین رفت ولی باعث ارتقا مدنیت در این روستا شده‌است.

منبع نوشته: fa.wikipedia.org

روستای ونجان

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  روستای شیویار

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای ونجان میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

تصاویر روستاهای دیگر میانه را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.


https://farazahmadi.ir/?p=5478

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.