روستای گاو

روستای گاو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان مرکزی بخش کاغذکنان شهرستان میانه واقع شده‌است. گاو روستایی است که از کنار آن رود قزل اوزن عبور می‌کند و همین این رود برای سیراب کردن درختان، مزارع و گل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روستای گاو میانهبراساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۱۷۲ نفر و تعداد خانوار آن، ۶۹ خانوار است.

بیشترین محصول درختی این روستا انار، گوجه سالادی، الو، زرد آلو، ازگیل، گلابی، سیب، به، گیلاس، آلبالو، هلو و شلیل می‌باشد.

از محصولات زراعی این روستا هم می‌توان به برنج، گندم، عدس، نخود و لوبیا اشاره کرد.

طبیعت زیبا و بکر این روستا به ویژه حاشیه قزل اوزن و جنگل‌های کناره این رود، روستای گاو را به پرمحصول‌ترین روستای کاغذکنان تبدیل کرده است.

حتماً ببینید:  روستای دیزگوین

همچنین در این روستا چند آب گرم معدنی وجود دارد که از زمین می‌جوشند و همینطور بواسطه وجود رود قزل اوزن، ماهی‌های خوردنی و غیر خوردنی در آب‌های این رود یافت می‌شود.

این روستا برنج خوش طعمی دارد که فقط مخصوص مردم این روستا است.

از جمله حیواناتی که در این روستا وجود دارد می‌توان به: خرس، پلنگ، بز کوهی، خوک، گراز، خرگوش، لاکپشت، ماهی و مار اشاره کرد و همچنین پرندگان وحشی نظیر: عقاب، شاهین، کرکس، جغد، کلاغ، زاغ و لک لک به دلیل وجود انبوه درختان و گل‌ها و نیز وجود رود تمیز آب قزل اوزن در این روستا وجود دارند.

اغلب مردم این روستا به شعل‌هایی همچون: دامداری گاو، مرغ، خروس، بوقلمون و اردک اشتغال دارند.

منبع نوشته: wikipedia.org

روستای گاو

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  شهر میانه در یک قاب زیبا

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای‌ گاو میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

تصاویر روستاهای دیگر میانه را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.


https://farazahmadi.ir/?p=6198

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.

2 دیدگاه به “روستای گاو”