عکاسی از اجسام

عکاسی از اجسام – هیچ دستورالعمل کلی برای الهام گرفتن وجود ندارد. اما هر عکاس مجموعه‌ای از ترفندها و ایده‌ها برای شروع این روند دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جرقه الهام بخش برای عکاسی از اجسام بی جان خود می‌گردید و می‌خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، اما دقیقا نمی‌دانید چه چیزی، نگران نباشید.

من در این آموزش عکاسی پنج ایده مطرح کرده‌ام که می‌توانید در جلسه بعدی عکاسی اجسام بی جان خود آنها را امتحان کنید. این ایده‌ها ساده، و متنوع هستند، و به هیچ تجهیزات پیچیده یا لوازم کمیابی نیاز ندارند.

امیدوارم یکی از این ایده‌های عکاسی اشیای بی جان دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبالش هستید!

حتماً ببینید:  عکاسی مواد غذایی / نکاتی برای مبتدیان

آموزش عکاسی از اجسام

۱- یک شخصیت را تجسم کنید

آموزش عکاسی از اجسام

روش مورد علاقه من برای ایده پردازی در عکاسی از اجسام بی جان این است که در مورد یک شخصیت، که قهرمان داستانم است، فکر می‌کنم. یک خواننده، یک منجم، یک دزد دریایی، یک معمار، یا یک ساعت ساز.
کسی را انتخاب کنید که جرقه کوچکی از ماجراجویی دارد. مثلا فرض کنید قهرمان شما یک نویسنده است. او چه کاری انجام می‌دهد؟ آیا یک شب بی‌خوابی را به دنبال یک طرح پر پیچ و تاب جدید در ته یک فنجان قهوه می‌گردد؟ آیا طرح ناخوشایند یک کتاب را درست در ماشین تحریر می‌سوزاند؟ آیا یک کلاغ سیاه بدشگون را در جوهری که ریخته شده می‌بیند؟ عنصر کلیدی در اینجا پرسیدن یک سوال است: این از لحاظ بصری به چه معناست؟

عکاسی از اجسام

حتماً ببینید:  آموزش عکاسی ماکرو با موبایل

اگر قهرمان شما یک مهندس استیم پانک (یک زیر سبک از علمی تخیلی و خیال پردازی) است، این از لحاظ بصری به چه معناست؟ ممکن است به معنی داشتن طرح‌های ترسیمی، خط کش، و قطب نما بر روی میز باشد. ممکن است به معنی رنگ‌های تیره، مانند یک پالت رنگ با کاغذ کرافت، چرم، مس، و فولاد باشد. هر بار که پرسیدن و پاسخ دادن به این سوال را امتحان کنید، آسان‌تر و آسان‌تر می‌شود.

۲- با غذای خود آزمایش کنید

عکاسی ماکرو

غذا یکی از امیدوار کننده‌ترین موضوعات برای کار کردن است. بنابراین اگر به دنبال ایده می‌گردید، فقط کافی است به بشقاب خود نگاه کنید.

غذای مورد علاقه خود را تشریح کرده و نشان دهید که چطور ساخته شده است. یک نمودار دایره‌ای از غلات (سریال) صبحانه خود بسازید: یک بخش از آن را با بلغور جوی دو سر (اوتمیل)، بخش دیگر را با انواع توت‌ها و یک بخش کوچک را هم با کمی وانیل. یا یک گام فراتر بروید و از مراحل کامل تهیه یک غذا عکس بگیرید. با مواد تشکیل دهنده، فلش‌های کاغذی، و برچسب‌هایی با دستورالعمل‌های نوشته شده، یک طرح ایجاد کنید.

آموزش عکاسی ماکرو

حتماً ببینید:  فلاش‌ دوربین و نحوه استفاده از انواع آن / مقدماتی (۴)

آشپزی من تعریفی ندارد، بنابراین رویکرد من در اینجا این است که در مورد این که آشپزی با جادو چقدر می‌تواند آسان باشد، خیال بافی کنم! شما با یک وِرد یا یک شکل جادویی می‌توانید از تمام دردسرهای برش زدن، کباب کردن، سرخ کردن، پانسمان زخم‌ها، و خراب شدن پوست دست‌ها اجتناب کنید. من نمی‌توانم یک نان شیرینی درست و حسابی بپزم. اما می‌توانم تصور کنم که چطور می‌توانم یک شیرینی شکلاتی خوشمزه را با کمک تغییر شکل، احضار کنم.

۳- دنیای کوچک خود را بسازید

آموزش عکاسی از اجسام

بهترین چیز در مورد عکاسی از اجسام بی جان چیست؟

فرصت‌های بی‌شمار برای ساخت دنیاها و پنهان کردن واقعیات. یک دنیای کوچک، پر از ماجراجوهای کوچولو، که از دید عادی پنهان هستند، وجود دارد. یک صحنه اجسام بی جان معمولی را به تصویر بکشید و آن را با آدمک‌های کوچک پُر کنید.
آنها می‌توانند یک خانه درختی بر روی کاکتوس شما بسازند، کوکی‌های شما را با یک UFO بدزدند یا در کناره‌های خالی بشقاب سوپ شما حرکت کنند. دنیای کوچک خود را تجسم کنید، در آن زندگی کنید، داستان‌های آن را بازگو کنید.

عکاسی از اجسام بی جان

۴- کمی حرکت (اکشن) اضافه کنید

عکاسی از اجسام بی جان خود را کمتر بی جان و بی‌حرکت کنید. تصاویر پویا همیشه فریبنده به نظر می‌رسند. سس در حال ریخته شدن، پودر شکر در حال ریختن، بخار در حال بلند شدن، شکلات در حال ذوب شدن، و قطرات قهوه پاشیده شده در هوا همه به عکس شما بُعد اضافه می‌کنند!

حتماً ببینید:  عکس های شگفت‌انگیز با موبایل بگیرید!

آموزش عکاسی از اجسام بی جان

برای اولین تجربه خود در زمینه عکاسی از قطرات مایع پاشیده شده در هوا، توصیه می‌کنم از کنار عکس بگیرید، از یک پس زمینه صاف و نرم استفاده کنید، و یک حبه قند را داخل یک فنجان بیاندازید. عکاسی از بالا کمی سخت تر است، چون اگر لازم باشد یک بار دیگر آن را تکرار کنید، نمی‌توانید یک عکس تمیز را با عکسی که در آن مایع به هوا پاشیده ادغام کنید.
باید اول پس زمینه را تمیز کنید. این کار ممکن است همراه با ریسک و پیچیده باشد، اما عکاسی از قطرات قهوه پاشیده شده در هوا در واقع ساده تر از چیزی است که به نظر می‌رسد، به شما قول می‌دهم.

۵- تایپ چند بُعدی را امتحان کنید

عکاسی از اجسام

عکس‌ها همیشه چیزی می‌گویند: گاهی اوقات می‌توانند به معنای واقعی کلمه این کار را انجام دهند. اینجاست که تایپوگرافی چند بُعدی وارد بازی می‌شود! متن‌های زیبای ساخته شده از گل‌ها، پولک‌های رنگی، شکلات، سیم، گیره کاغذ، و ادویه‌ها همه خوب هستند. هر ماده دیگری که بتوانید آن را به نحو خاصی شکل دهید نیز می‌تواند یک قهرمان باشد. ساده ترین راه برای شروع این است که اشیاء شبیه به حروف را پیدا کرده و با یک موضوع خاص آنها را با هم یکی کنید. یک موضوع انتخاب کنید: گل‌ها، شیرینی‌ها، فضای باز، اسباب بازی‌ها، پاییز و غیره.

حتماً ببینید:  عکاسی با موبایل و ۳ نکته مهم درباره آن

اکنون این الفبای جدید شماست! یک کوکی که یک گاز به آن زده شده را برای حرف C، و یک مارپیچ از پوست نارنج را برای حرف S در نظر بگیرید. حرف Y را به دقت با ریختن خردل بنویسید. از دو ساقه گل متقاطع برای حرف X استفاده کنید. حرف W را با یک فنر اسلینکی (یک نوع اسباب بازی) شکسته ساخته و حرف Z را با یک کوک دکمه خاص ایجاد کنید. لیستی از اشیاء در دسترس تهیه کرده و حروف مربوط به آنها را پیدا کنید.

آموزش عکاسی از اجسام

اکنون آماده‌اید تا چیز خنده داری بنویسید. به کسی صبح بخیر بگویید، که با بیکن و تخم مرغ نوشته شده است. نوشته دیگری را با حروف ساخته شده از نوعی شهد ارائه دهید. با حروف ساخته شده از فلفل قرمز، به ناچوی خود کمی چاشنی اضافه کنید.

امیدوارم از ایده‌های این آموزش، عکاسی از اجسام بی‌جان الهام بگیرید و موفق باشید!

منبع نوشته: دینا بلنکو – lenzak.com

حتماً ببینید:  عکاسی از غذا با موبایل

https://farazahmadi.ir/?p=2605

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.