با همت معلمی تلاشگر و خیران، مدرسه قنبر هفت چشمه زیر رو شد!

مدرسه قنبر هفت چشمه که مدت‌ها بود در وضعیت نابسامانی به سر می‌برد این روزها حال دیگری دارد. به همت معلمی دلسوز و تلاشگر و با کمک‌های خیران بنظر می‌رسد این مدرسه زیر رو شده است.

هفت چشمه در دهستان گرمه شمالی بخش کندوان شهرستان میانه واقع شده است که دارای یک کلاس پنج پایه‌ای می‌باشد که در حال حاضر ۱۲ دانش آموز را در خود جای داده است.

معلم جدید این روستا راه سایر دبیران را پیش نگرفت و دنبال خدمتی بزرگتر به مردم و دانش آموزان این روستا بود، او توانست با مؤسسات خیریه ارتباط برقرار کند و با جذب و جلب نظر آنها مدرسه‌ی مخروبه‌ای را سر پا نگه داشته و تا حد امکان آن را به سطح استاندارد مدارس شهری نزدیک سازد.

در این بین مؤسسه خیریه نیکان و خیران تهرانی پیش قدم شدند تا همگام با این معلم تلاشگر و خلاق، ایده‌های ناممکن را برای این روستای دور افتاده ممکن سازند. این کمک‌ها در دو بخش به انجام رسیده که بخش اول را می‌توان در ساخت و تمکیل سازه‌ای این مدرسه از جمله: ایجاد اتاق و کارگاه فکر و اندیشه، نماز خانه، ساخت سرویس بهداشتی در داخل ساختمان و… نام برد و بخش دوم مساعدت ها را در اهدای تجهیزاتی همچون: ارائه ی ۸ دستگاه کامپیوتر، دستگاه کپی و پرینت، تعدادی کتاب علمی، کتابخانه، کمد و… برشمرد. البته نا گفته نماند که خیرین میانه‌ای هم قرار است در تکمیل و ارتقا کامپیوترها و … پیش قدم شوند و اهالی این روستا نیز از هیچ کمکی دریغ نکردند.

حتماً ببینید:  مهر ماه گذشت امّا موزه میانه متولد نشد!

فعالیت این خیرین به همین‌جا ختم نمی‌شود! به هر مطلب از وبلاگ این معلم دلسوز که سر می‌زنی خبرهای خوش و جدید از ارتقای مدرسه قنبر هفت چشمه به چشم می‌خورد؛ دستکش‌ها و عروسک‌های خیرین رسید، حضور هنرمندان خیر برای رنگ آمیزی دیوارها و نیمکت‌های مدرسه، محموله اهدایی بعدی خیران در راه است و … .

بنا به اخبار رسیده نیز قرار است در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه سال جاری برنامه همایش ساخت اولین لاک‌پشت برفی جهان در روستای هفت چشمه برگزار شود.

این معلم خلاق کسی نیست جز حسین قره‌داغی، سایکل توریست میانه‌ای، صاحب ۱۴ رکورد در ۱۴ ماه که در آخرین فعالیت خود اولین قایق بازیافتی در کشور را ساخته و در سد آیدوغموش میانه به مدت یک هفته به آب انداخت و اراده‌ی خود را در انجام فعالیت‌هایش بار دیگر ثابت کرد و پس از آن نیز همین برنامه را در دریاچه المهدی(عج) تهران ادامه داد.

وی پس از انتخاب هفت چشمه به عنوان محل کار جدیدش دوباره ایده‌های خلاقانه خود را اجرا کرد و توانست مدرسه قنبر هفت چشمه را زیر رو کند!

مدرسه قنبر هفت چشمه


https://farazahmadi.ir/?p=1953

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.