چرا مراکز درمانی میانه فاقد سیستم نوبت‌دهی هستند؟

نوبت دهیهوا سرد است و بازار درمانگاه‌ها گرم، بیماران زیادی را می‌توان در درمانگاه‌ها مشاهده کرد. بطوری که حتی جای خالی برای نشستن هم پیدا نمی‌شود.

در این بین وقتی شما به عنوان یک بیمار به یکی از مراکز درمانی شهر مراجعه می‌کنید و یک شماره می‌گیرید کار شما تازه شروع می‌شود، پرسیدن از ده، بیست نفری که در انتظار رسیدن نوبت‌‌شان هستند و شما گیج و گنگ، نمی دانید از کدام بیمار بپرسید که شماره وارد شده به اتاق دکتر چند بود یا آخرین شماره کیست که بعد از او وارد شوید!

وقتی این مرحله را هم با پرسوجو رد می‌کنید و در انتظار رسیدن نوبت‌تان هستید متوجه می‌شوید چند نفری از بیرون می‌آیند و مستقیم وارد اتاق دکتر می‌شوند و شما نمی‌دانید که آیا آنها قبلا شماره گرفته بودند یا حق شما و سایر مراجعه کنندگان را ضایع کرده‌اند! از این طرف هم که هر چه بیمار هست پشت در اتاق دکتر ایستادند و گویا همه می‌خواهند یک باره وارد اتاق شوند!

حال شاید متوجه منظور از انتخاب عنوان شده باشید که چرا نباید مراکز درمانی شهرمان متصل به یک سیستم نوبت‌دهی باشد و شماره وارد شده به اتاق را نمایش و حتی به صورت صوتی اعلام نماید.

با اینکار می‌توان گفت هم سرعت پذیرش بیماران افزایش پیدا می‌کند و هم ازدیاد جمعیت پشت در اتاق پزشک از بین می‌رود و همشهریان هم با رعایت حقوق خود و دیگران به نوبت‌شان می‌رسند.

حتماً ببینید:  ناظرین بی‌ناظر و ورزشی که بلای جان ورزشکاران است!

https://farazahmadi.ir/?p=1935

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.