مهر ماه گذشت امّا موزه میانه متولد نشد!

مهر ماه گذشت امّا موزه میانه متولد نشد!موزه آثار باستانی و میراث فرهنگی میانه که قرار بود متولد مهرماه سال جاری باشد، بدنیا نیامد تا باز هم به وعده‌های سرخمن دامن بزند!

اندر احوالات موزه میانه:

۲۶ بهمن ماه ۹۲؛ دکتر حق پرست، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان: ۲۸ اردیبهشت سال جاری موزه میانه همزمان با روز جهانی موزه افتتاح می‌شود.

۲۶ اردبیهشت ماه ۹۳؛ امام جمعه میانه: یکشنبه ۲۸ اردیبهشت قول افتتاح موزه در شهرستان میانه داده شده و هیچ بهانه‌ای در این خصوص قابل قبول نیست، منتظر ۲۸ اردیبهشت هستیم و خواسته مردم را از این تریبون اعلام نمودیم و اگر افتتاح نشود در خطبه‌های نماز جمعه هفته بعد مطالبات شما را خواستار خواهیم بود.

۲ خرداد ماه ۹۳؛ امام جمعه میانه: مسئولین استان هیچ گونه همکاری در قضیه افتتاح موزه نداشتند / دلیل عمده ورود بنده به قضیه موزه این است که مسئولین حرف می‌زنند، تعهد داده و امضا می‌کنند ولی به گفته‌ها و امضاهای خودشان ارزشی قائل نیستند / افتتاح موزه را در مهلت ۱۰ روزه با جدیت پیگیری کرده و تا رسیدن به نتیجه نهایی دنبال می‌کنیم.

.

.

.

اما این وعده وعیدها و پیگیری‌ها بجایی نرسید تا اینکه شهردار میانه ۲۸ شهریور خبر از افتتاح موزه در مهرماه را داد:

۲۸ شهریور ماه ۹۳؛ خرده فروش، شهردار میانه: موزه آثار باستانی میانه مهرماه سال جاری برای افتتاح آماده خواهد بود.

خرده فروش همچنین با اشاره به موضوع طولانی شدن این امر و انتظارات به حق مردم میانه در خصوص افتتاح جایی برای نمایش آثار تاریخی متعلق به شهرستان در خود این شهر، اظهار داشت: “ما یک پوزش و عذرخواهی قلبی به مردم شریف و شهید پرور شهرستان علی‌الخصوص فعالان و دوستداران میراث فرهنگی میانه در خصوص افتتاح موزه بدهکاریم، چونکه علی رغم تأمین برخی تجهیزات اساسی من جمله ویترین‌های آثار ارزشمند باستانی و تعبیه آنها در محل موزه، متأسفانه به دلیل وجود پاره‌ای از مشکلات و مسائل دیگر، تاکنون قادر به افتتاح این مکان نبودیم امّا بحمدالله دیگر انتظارها به سر آمده و طی ماه آتی انشاالله شهرداری میانه نخستین موزه شهرستان میانه را بعنوان مأمنی برای آثار بومی تاریخی و نمایش عمومی آنها در راستای شناساندن هرچه بیشتر قدمت و تمدن شهر تاریخی میانه به مردم شریف شهرستان و مسافران و میهمانان این شهر از سرتاسر کشور، آماده افتتاح خواهد کرد.”

حتماً ببینید:  شهر موش‌ها یا موش‌های شهر؟

مهرماه هم گذشت ولی باز خبری از افتتاح موزه نشد… .

معلوم نیست کش و قوس موزه میانه تا کی ادامه خواهد داشت، ولی آنچه که از پیشینه ی تاریخی افتتاح این موزه بر می‌آید آن است که در این میان به قول آقایان فقط “مردم شریف و شهیدپرور شهرستان علی‌الخصوص فعالان و دوستداران میراث فرهنگی میانه” مورد بازی قرار گرفته‌اند!

جناب مدیر کل و آقای شهردار! اگر به گفته‌های خود اطمینان کافی ندارید و امکان نتیجه بخش بودن وعده‌های‌تان در زمان تعیین شده برای خودتان هم امری گنگ به شمار می‌رود، پس سکوت بهتر است از به بازی گرفتن صبر و متانت مردم یک شهرستان.


https://farazahmadi.ir/?p=2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.