موزه تاریخی میانه

موزه تاریخی میانهReviewed by فراز احمدی on Mar 17Rating:

موزه شهرستان میانهدر سال ۱۳۹۱ مجموعه‌ای از اشیاء تاریخی و فرهنگی توسط دستگاه‌های قضایی و انتظامی شهرستان میانه کشف و ضبط گردید. این مجموعه به لحاظ تنوع(از نظر قدمت و نوع اثر) مجموعه‌ای ارزشمند محسوب می‌گردد. با توجه به درخواست مکرر مردم تشکیل موزه میانه با مجموعه ضبط شده مذکور به عنوان هسته اولیه موزه در برنامه قرار گرفت.

موزه میانه همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر در تاریخ ۱۹ بهمن سال ۱۳۹۳ افتتاح گردید و شامل دو بخش پیش از اسلام و دوره اسلامی و در برگیرنده حدود ۱۳۰ اثر تاریخی، فرهنگی می‌باشد.

حتماً ببینید:  دور نمای شهرک صنعتی میانه (1)

آثار به نمایش در آمده در بخش پیش از اسلام موزه شامل آثاری از هزاره‌های اول و دوم قبل از میلاد و دوران تاریخی و در برگیرنده آثار سفالی در اشکال و طرح‌های متنوع، زیور آلات و… می‌باشند.

در بخش اسلامی موزه نیز آثاری نظیر ظروف سفالی متعلق به اوایل دوره اسلامی، کاشی‌هایی از دوره قاجار، ظروف مسی دوره قاجار، زره فولادی، مجموعه‌ای از پی‌سوزها و… به نمایش گذاشته شده است.

موزه میانه در ساختمان شورای اسلامی شهر میانه واقع شده است.

حتماً ببینید:  عید سعید قربان مبارک باد

موزه میانه

موزه میانه موزه تاریخی میانه موزه شهر میانه موزه آثار تاریخی موزه تاریخی میانه موزه شهرستان میانه موزه تاریخی میانه نخستین موزه میانه نخستین موزه تاریخی میانه آثار تاریخی موزه تاریخی میانه آثار تاریخی میانه موزه تاریخی میانه موزه تاریخی میانه

 


https://farazahmadi.ir/?p=2247