نقدی بر کلاس‌های تابستانی اداره فرهنگ و ارشاد میانه

نقدی بر کلاس‌های تابستانی اداره فرهنگ و ارشاد میانهآن شور و این شور؟

نقدی بر کلاس‌های تابستانی اداره فرهنگ و ارشاد میانه

در تابستانی که گذشت اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرمان طی اطلاعیه‌ای از ثبت نام در کلاس‌های تابستانی در رشته‌هایی نظیر: بازیگری(فیلم)، کارگردانی(فیلم)، تصویر برداری، فیلم نامه نویسی، طراحی، نقاشی، کاریکاتور، عکاسی، بازیگری(نمایش)، کارگردانی(نمایش)، آرایه‌های ادبی و مکاتب ادبی خبر داد. که هزینه‌ی هر کدام از این کلاس‌ها حدود بیست هزار تومان بود.

من و یکی از دوستانم هم بر حسب علاقه در زمینه عکاسی در این رشته ثبت نام کردیم تا به نوعی هم اوقات فراغت خود را پر کنیم و هم اینکه در این زمینه اطلاعاتی را کسب کنیم و به جای رفتن به سمت مسائلی که بسیاری از جوانان امروز به آن سو می‌روند، مثل: متر کردن خیابان‌ها و رفتن به قلیانخانه ها و… وقت خود را اینگونه تلف نکنیم. این بود که در کلاس عکاسی ثبت‌نام کردیم و الآن سه چهار ماهی می‌شود که منتظر شروع کلاس‌های تابستانی هستیم!

شاید در رشته‌های دیگری که فراخوان داده شده بود هم همین مورد وجود داشته باشد که ما از آن بی‌اطلاع باشیم، شاید بشود با بررسی خبرهای سایت اداره‌ی فرهنگ ارشاد اسلامی به این نتیجه رسید که تنها سه چهار مورد از آن همه رشته برگزار شده است چون خبری جز بازیگری، فیلمنامه‌نویسی و تصویر برداری دیده نمی‌شود، شاید هم اخبارشان را بروز نکردند و ما بی‌خبریم.

وقتی دلیل تشکیل نشدن کلاس عکاسی را از یکی از مسئولین این اداره جویا شدم، در جواب گفت: به خاطر عدم استقبال از این رشته، این کلاس تشکیل نشده است و فقط دو نفر در این رشته ثبت نام کرده بودند!

حتماً ببینید:  ناظرین بی‌ناظر و ورزشی که بلای جان ورزشکاران است!

مسأله عجیبی که شاید همه را به نوعی به فکر فرو برد این است که: یعنی در شهر ۸۰، ۹۰ هزار نفری فقط دو نفر برای رشته‌ی عکاسی ثبت نام کرده‌اند؟؟؟

آن موقع‌ها که قیمت دلار … سه – چهار هزار تومان نبود که بگوییم وضعیت اقتصادی مردم خراب بود که نتوانستند فرزندانشان را در کلاس‌های تابستانی نام‌نویسی کنند. هر چند با آن شناختی که از خانواده‌های میانه‌ای دارم و داریم مطمئنم برای پیشرفت فرزندانشان هر کاری می‌کنند و این مساله نمی‌تواند مانع از شرکت در این کلاس‌ها شود.

پس مشکل کجاست؟ آیا اطلاعیه‌ی شرکت در کلاس‌های تابستانی به خوبی اطلاع‌رسانی نشده بود یا این موضوع بر می‌گردد به جریانات اخیر؟؟؟ شاید هم واقعاً دیگر جوانان این شهر حال و حوصله‌ی شرکت در این نوع کلاس‌ها را ندارند و جمع شدن دور هم در قلیانخانه‌ها را به این کارها ترجیح می‌دهند؟

البته اگر مساله مربوط به عدم استقبال است، پیشنهاد می‌شود مسئولان این اداره زحمتی بکشند و موضوع کلاس‌ها را از رشته‌های پر‌طرفدار این شهر که می‌شود گفت وب‌نویسی و خبر نویسی است انتخاب کنند!

و از این به بعد هم باید آینده نگر بود، اگر آن زمان سیزده- چهارده تا دلار ۱۵۰۰ تومانی می‌گرفتیم بجای شرکت در این کلاس‌ها، الآن پولمان شصت – هفتاد هزار تومانی شده بود و ما هنوز هم در فصل پاییز منتظر شروع کلاس تابستانی نبودیم!


https://farazahmadi.ir/?p=1938

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.