پس از ۱۸ سال وعده وعید؛ ورزشگاه ۵ هزار نفری میانه در کما

چمن مصنوعیورزشگاه ۱۵ هزار نفری میانه چه بود و چه شد؟ موضوع بر می‌گردد به هیجده سال قبل، خبری که عموم میانه‌ای‌ها را شاد و خرسند کرد ولی بعد از هیجده سال با شنیدن همین خبر، چند هزار نفری شدن ورزشگاه را هم مردم به سختی یادشان می‌آید. چه برسد به زمان وعده‌ی اتمامش!

سال ۱۳۸۶ بود که طی خبری حسین هادیانی، رئیس مرکز توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در بخش پروژه های ملی در دست اجرا اشاره می‌کند به ورزشگاه ۱۵ هزار نفری میانه، که بعدها این ورزشگاه به ۵ هزار نفر کاهش یافت و با کاهش ظرفیت ۱۰ هزار نفری آن هنوز هم که هنوز است بعد از هیجده سال افتتاح نشده است!

به سراغ وعده و وعیدهای داده شده در رابطه با زمان افتتاح استادیوم ۵ هزار نفری می‌رویم، در دو ساله‌ی اخیر که دو مدیر کل ورزش و جوانان استان تغییر کرده است می بینیم که فقط اشخاص تغییر کرده‌اند و حرف همان حرف است!

در تاریخ ۲۰/۱۰/۹۰ بود که اسبقیان مدیر کل سابق ورزش و جوانان استان، خبری از افتتاح استادیوم ۵ هزار نفری داد و گفت: با نصب چمن مصنوعی استادیوم ۵ هزار نفری به زودی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه بیان می‌کند که: عملیات احداث استادیوم ۵ هزار نفری میانه اتمام یافته و در حال حاضر رنگ‌آمیزی مجموعه اداری در حال اتمام است که به علت برودت هوا و فصل سرد نصب چمن مصنوعی انجام نخواهد شد و با نصب چمن این مجموعه استادیوم بعد از ۱۷ سال افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان می‌کند: اگر خواهان این هستیم که میانه پایتخت ورزش قهرمانی کشور معرفی شود باید زیرساخت‌های آن توسعه یابد و در ابتدای سال ۹۱ استادیوم ۵ هزار نفری و بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی رزمی آذربایجان‌شرقی در سه طبقه و پنج سالن ورزشی افتتاح خواهد شد.

امّا سال ۹۱ هم رو به اتمام است و خبری از افتتاح این ورزشگاه نیست!

حتماً ببینید:  نمایشگاه‌های بی‌مخاطب گریبانگیر هنرمندان میانه‌ای!

هفت ماه بعد از این خبر، اکبر محمودی مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان که بجای اسبقیان روی کار آمده بود، در رابطه با ورزشگاه ۵ هزار نفری می‌گوید:

نصب چمن مصنوعی استادیوم ۵ هزار نفری میانه در مراحل نهایی است و به زودی این استادیوم افتتاح می‌شود.

وی در ادامه می گوید: عملیات احداث استادیوم ۵ هزار نفری میانه اتمام یافته و در حال حاضر رنگ‌آمیزی مجموعه اداری در حال اتمام است و با نصب چمن این مجموعه استادیوم بعد از ۱۷ سال افتتاح خواهد شد.

محمودی ضمن بازدید از پروژه بزرگ ورزشگاه ۵ هزار نفری میانه افزود: استادیوم ۵ هزار نفری میانه در دو سال اخیر روند خوبی را برای تکمیل پیموده و این روند حاصل نظارت دقیق و پیگیری‌های فرماندار میانه و دفتر فنی اداره کل بوده که با افتتاح این استادیوم فوتبال شهرستان میانه به آرزوی دیرینه خود خواهد رسید.

سخنان مشابه دو مدیر کل که هر دو خبر از نزدیکی افتتاح می دهند و نصب چمن مصنوعی را آخرین مراحل افتتاح ورزشگاه در دو سال متفاوت عنوان می‌کنند باعث دلسردی عموم همشهریان از افتتاح این مجموعه ورزشی شده است. اگر در این مدت چمن طبیعی هم می‌کاشتند تمام شده بود چه برسد به نصب چمن مصنوعی! مسلماً افتتاح این استادیوم در شهرستان، بر اقتصاد و بودجه‌ی اداره تربیت بدنی نقش بسزایی خواهد داشت از این رو شروع به کار هر چه سریع‌تر آن ضروری می‌باشد.

امّا در میان این وعده و وعیدها عدم پیگیری و در خواست جدی مسئولین و نمایندگان شهرستان در رابطه با افتتاح این مجموعه ورزشی بیشتر مردم را می‌رنجاند که امیدواریم مسئولین و نمایندگان شهرستان نگاهی بر وضعیت این استادیوم داشته باشند و با مکاتبه با مسئولین مربوطه کار افتتاح آن را هر چه سریع تر به اتمام برسانند. انتظار ۱۸ ساله بس است!


https://farazahmadi.ir/?p=1960

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.