ناظرین بی‌ناظر و ورزشی که بلای جان ورزشکاران است!

ناظرین بی‌ناظر و ورزشی که بلای جان ورزشکاران است!عدم نظارت ناظران بر رعایت استانداردهای اولیه در سالن‌های ورزشی میانه از سوی بخش خصوصی و ورزشی بلای جان ورزشکاران و ورزش دوستان شده است.
بیکاری و نبود امکانات تفریحی برای جوانان میانه هر بار عده‌ای از آنها را به طیف‌های گوناگونی سوق می‌دهد؛ قلیان خانه‌ها، سالن‌های ورزشی و… و هر کدام به نظر می‌رسد مضرات خود را دارند، حتی سالن‌های ورزشی!

با توجه به واگذاری سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی به نظر می‌رسد نظارت مسئولین فقط در حد واگذاری سالن‌ها ادامه دارد و بعد از آن دیگر خبری از بازرسی و… نیست چرا که بخش خصوصی سالن‌ها را هر طوری دلش خواسته اداره کرده و توجهی هم به اعتراض‌ها نداشته و کسی هم به فکر ورزشکارانی که برای سلامتی ورزش می‌کنند نیست، چرا که بنظر می‌رسد آنها بیشتر با جان‌شان بازی می‌کنند.

برخی مشکلات سالن‌ها بر‌می‌گردد به طمع بخش خصوصی که می‌خواهد در هزینه‌های جاری صرفه جویی کند و پول بیشتری به جیب بزند! آن‌هم در هزینه‌هایی که جزو هزینه‌های مهم و حیاتی می‌باشند و صرفه‌جویی در آنها معنی ندارد. و برخی دیگر از آنها برمی‌گردد به مراحل قبل از ساخت مکان ورزشی که باز به نظر می‌رسد نظارت چندانی بر روی آنها صورت نگرفته است و فقط برای خالی نماندن کارنامه فعالیتی مسئول مربوطه بوده است.

بطور مثال به چند مشکل سالن‌های ورزشی می‌پردازیم:
– چرا باید از ۲۲ لامپی که برای روشنایی یک سالن در نظر گرفته شده فقط ۸ تا از آنها روشن باشد؟
– چرا باید از دو هوا‌کش فقط یکی کار کند و دیگری هم در هر ساعت فقط یک ربع کار کند؟
– چرا باید سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بصورت یک در میان کار کنند که نمی‌توانند یک سالن را گرم یا خنک کنند چنان‌که در فصل‌های سرد هوای بیرون از داخل سالن گرم‌تر به نظر برسد و برعکس!
– چرا باید کف برخی از سالن‌ها غیر‌استاندارد باشد و سالن‌های تازه تاسیس حتی فکری برای محل تعویض لباس (رختکن) در نظر نگیرند؟
– چرا باید به نظافت و وضعت بهداشتی سالن‌ها رسیدگی نشود بطوریکه حتی بوی سرویس بهداشتی داخل سالن بپیچد؟

حتماً ببینید:  اولین نشست خبری مشترک نمایندگان شهرستان میانه ناکام ماند!

و چرا بایدهایی که باید ناظران بر این امور پاسخگو باشند و اگر آنها نیستند و در خوابند، باید مسئولانی که بر اعمال این بی‌نظران، نظارت دارند جوابگو باشند که چرا در حوزه کاری خود کم کاری می‌کنند؟ و سلامتی ورزشکاران را با این کم کاری‌ها به خطر می‌اندازند؟


https://farazahmadi.ir/?p=2009

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.