گل سدوم + معرفی

جنس گل سدوم گونه‌های زیادی که در اینجا به برخی از گونه‌های کند رشد آن که مناسب استفاده به عنوان زمین‌پوش هم هستند اشاره می‌شود. اندازه برگ ساره، شکل و رنگ آن بسیار متنوع است اما همگی دارای برگ‌های گوشتی و ضخیم بوده و به راحتی له می‌شوند. سدوم‌ها هم مثل کراسولاها می‌باشند.

گل سدوم
در بافت گوشتی خود آب ذخیره کرده و ولی چون سوخت و ساز گیاه بالاست باید زود به زود آبیاری شود. در ضمن در هوای خنک و روشن رنگ قرمز خود را حفظ می‌کنند و در هوای گرم گونه‌های دارای رنگدانه قرمز سبز می‌شوند. بنابراین این گیاه را نباید با کاکتوس در تراریوم یکجا کاشت.

گل‌های کوچک آن که به صورت خوشه‌ای تشکیل می‌شوند ستاره‌ای شکل بوده و در بعضی گونه‌ها به طور کامل نمایان هستند. همگی در خاک‌های معمولی بدون مراقبت خاصی رشد می‌کنند. گیاهان جدید به آسانی از طریق قلمه ساقه یا برگ تکثیر می‌شوند.

حتماً ببینید:  چند عکس ماکرو زیبا از مورچه

نیازها: سدوم‌ها از نظر شرایط دمایی متنوع بوده اغلب در آفتاب کامل تا سایه نسبی رشد می‌کنند و نیاز آبی آن‌ها بر خلاف کاکتوس متوسط تا زیاد می‌باشد است.

افزایش: گونه‌های مختلف سدوم را می‌توان با کاشت بذر، تقسیم بوته و یا ریشه‌دار کردن قلمه زیاد کرد.حتی برگ های این گیاهان در صورت تماس با خاک همانجا ریشه دار شده و یک گیاه جدید را ایجاد می‌کنند.

منبع نوشته: glassy-garden.com/معرفی-سدوم/

حتماً ببینید:  کاکتوس انگشتی (کاکتوس بادام زمینی) + معرفی

عکس گل سدوم گل سدوم


https://farazahmadi.ir/?p=1864

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.