تنها یک دیوار، مانع وصل شدن شهر به بیمارستان!

شاید همه‌ی ما به نوعی به پیدایش ترافیک و افزایش خودروها در چند ساله‌ی اخیر در شهر میانه پی برده باشیم و متوجه شویم که دیگر جای سوزن انداختن در این شهر پیدا نمی‌شود و خیابان‌های آن با وجود یک طرفه شدن باز هم نمی‌تواند نفس بکشند.
موضوع اصلی بحث این نیست که چرا بجای احداث خیابان آنها را یک طرفه می‌کنند بلکه این است که این ترافیک ممکن است چه عواقبی را در پی داشته باشد.
تصادف‌ها، بیماری اشخاص و… که گاهی رخ می‌دهد و فرد مصدوم لازم است هر چه سریع تر به بیمارستان انتقال داده شود حال با خودروهای شخصی یا با آمبولانس، مشکلاتی را در پی خواهد داشت که می‌توان به دور بودن بیمارستان از شهر اشاره کرد؛ که امیدواریم مسئولان مربوطه با خواندن این مطلب در جهت رفع آن دست بکار شوند!
فرض کنید در حال انتقال بیماری به بیمارستان هستید که هر ثانیه از زمان آن حیاتی است و ممکن است هر لحظه بیمار جان خود را از دست بدهد یا مشکلات دیگری برای او ایجاد شود و در این بین شما می‌خواهید خود را هر چه سریع‌تر به بیمارستان برسانید ولی با وجود ترافیک در داخل شهر و جاده این کار مدت زمان زیادی را به همراه خواهد داشت که این راضی کننده نیست!
شما ابتدا باید خود را به جاده برسانید از میدان دفاع مقدس یا بریدگی مقابل دانشگاه آزاد اسلامی گذر کنید تا خود را به بیمارستان خاتم‌الانبیاء برسانید(چه شما باشید چه یک آمبولانس) مدت زمانی که طول می‌کشد در حالت عادی ترافیکی مسلماً کمتر از ۱۰ دقیقه نخواهد بود!
حال سوال اینجاست، چرا از داخل شهر راهی به این بیمارستان نیست؟ راهی که از طریق آن مسیر جاده ای حذف می‌شود و زمان رسیدن را کاهش می‌دهد؟
اگر راهتان به خیابان فنی و حرفه‌ای افتاده باشد متوجه می‌شوید که اگر آن خیابان امتداد یابد مستقیم به بیمارستان وصل خواهد شد!
مسیری که به این قسمت منتهی می‌شود؛ از کنار پارک انقلاب شروع می‌شود و بعد از عبور از زیر گذر یک طرفه به خیابان فنی و حرفه‌ای می‌رسد که می‌توان گفت اگر این خیابان امتداد یابد و یکی از دیوارهای محوطه بیمارستان برداشته شود این مسیر به بیمارستان خاتم‌الانبیاء ختم خواهد شد که قطعاً بهینه سازی این زمان، تاثیر فراوانی را در نجات جان افراد در پی خواهد داشت…!

حتماً ببینید:  با همت معلمی تلاشگر و خیران، مدرسه قنبر هفت چشمه زیر رو شد!

بیمارستان خاتم‌الانبیاء


https://farazahmadi.ir/?p=1945

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


حجم فایل نباید بیش از 15 مگابایت باشد.